Cykl spotkań integracyjno-edukacyjnych rozpoczęło Towarzystwo Kulturalne Ludności Niemieckiej „Ojczyzna” w Kwidzynie. W związku z brakiem możliwości organizowania tego typu spotkań w pomieszczeniach wszystkie organizowane są na wolnym powietrzu z zachowaniem rygorów epidemiologicznych.

 

Tematem spotkań są między innymi wspomnienia powojennego okresu w życiu rodzin z Kwidzyna i okolic. Spotkania członków i sympatyków TKLN „Ojczyzna” zaplanowano w Kwidzynie, Cyganach (gmina Gardeja) i Mikołajkach Pomorskich. Odbyły się już dwa spotkania. Członkowie stowarzyszenia spotykają się także w celu wzajemnej edukacji związanej z zapobieganiem zachorowaniom na koronawirusa. 

 

Towarzystwo Kulturalne Ludności Niemieckiej "Ojczyzna" powstało w 1992 roku. Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia dla wszystkich mieszkańców powiatu. Organizacja jest otwarta dla wszystkich, którzy są zainteresowaniu poznawaniem języka niemieckiego i kultury niemieckiej. Zajmuje się też działalnością charytatywną. Razem z Zakonem Joannitów i samorządem miasta Kwidzyna prowadzi stację socjalną w Kwidzynie.

 

(r) Fot. Materiały Starostwa Powiatowego w Kwidzynie

comments