Skip to main content

Nie żyje zmartwychwstaniec o. Piotr Bulczak. Do niedawna pracował w Kościerzynie


03 sierpnia 2021
Nie żyje zmartwychwstaniec o. Piotr Bulczak. Do niedawna pracował w Kościerzynie

 

O jego śmierci poinformowało we wtorek wieczorem, 3 sierpnia, Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców. 

 

Zmartwychwstaniec, o. Piotr Bulczak, który pełnił jeszcze niedawno posługę wikarego w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie, nie żyje. Jak informuje prowincjał Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, o. Krzysztof Jan Swół, o. Piotr zmarł dziś o godz. 13.00 w szpitalu w Drawsku Pomorskim. Miał 36 lat.

 

Urodził się w Gdańsku. Po maturze zgłosił się do Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Studia filozoficzno – teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Zmartwychwstańców w Krakowie. 8 grudnia 2010 r. złożył swoje wieczyste śluby zakonne, a 12 maja 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie w świątyni w Złocieńcu z rąk ks. biskupa Edwarda Dajczaka. Pracował w Krakowie na Woli Duchackiej i w Kościerzynie (2015 - 2019).

 

Ostatnio posługiwał w parafii w Złocieńcu (zachodniopomorskie), gdzie pełnił funkcję wikariusza i katechety, przygotowywał młodzież do bierzmowania, dzieci do Pierwszej Komunii Św., prowadził ministrantów. W Złocieńcu był najmłodszym księdzem. Miał przejść do pobliskiej parafii zmartwychwstańców w Wierzchowie.

 

(ak) Zdjęcie z profilu fejsbukowego Piotra Bulczaka