Najczęściej czytane

 

Miasto Kościerzyna ma szansę zdobyć kolejne rządowe dofinansowanie w wysokości 125.000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla miejskich placówek oświatowych.

 

Zamknięcie szkół przez pandemię koronawirusa na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Nauczyciele korzystają z różnych komunikatorów, platform internetowych czy dziennika elektronicznego. Szkoły stopniowo „porządkują” zdalną naukę, tworząc jednolity system w obrębie danej placówki. Korzystają z platformy Microsoft Teams oraz platformy Classroom i pozostałych narzędzi Google Suite.

Nie wszyscy uczniowie i nauczyciele mają dostęp do  komputerów. Ponad 40 uczniów i 35 nauczycieli korzysta ze sprzętu wypożyczonego przez szkoły. Aby maksymalnie wspomóc szkoły, gmina miejska starała się o dofinansowanie w ramach programu „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów. W pierwszej edycji programu Kościerzyna otrzymała najwyższą z przydzielanych przez Ministerstwo Cyfryzacji pulę środków -  100.000 zł.

35 laptopów trafiło już do szkół. Urząd Miasta Kościerzyna liczy jednak na kolejne możliwości dofinansowania, nawet na 125 tys. zł.

 

Projekt wsparcia szkół jest finansowany z pieniędzy unijnych.

 

(r)

comments