Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w województwie pomorskim powiaty kościerski i starogardzko są na liście zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami.

 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Zmiany będą obowiązywać od soboty, 5 września. Na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami znalazły się powiaty: kościerski (6 nowych przypadków zakażeń) i starogardzki (4 nowe). Oznacza to, że jeśli utrzyma się dynamika wzrostu zakażeń na terenie tych powiatów, to mogą być one objęte już strefą żółtą.

 

Według najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku, dobowy przyrost potwierdzonych testem zakażeń w województwie pomorskim wyniósł 41. A tak wygląda w podziale na powiaty:


10 osób miasto Gdańsk

10 osób powiat kartuski

6 osób powiat kościerski

4 osoby powiat starogardzki

4 osoby miasto Gdynia

2 osoby powiat gdański

2 osoby powiat wejherowski

1 osoba powiat chojnicki

1 osoba powiat malborski

1 osoba powiat tczewski

 

W całym kraju zarejestrowano 691 nowych przypadków z województw: mazowieckiego (121), małopolskiego (120), wielkopolskiego (93), podkarpackiego (92), śląskiego (54), łódzkiego (43), pomorskiego (41), dolnośląskiego (27), lubelskiego (27), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (2). Zmarło 8 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju od początku pandemii wynosi 69820. Zmarło 2100 osób.

 

(a)

comments

Województwo pomorskie