Skip to main content

Po raz dziewiąty wyruszą na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej


03 marca 2024
Po raz dziewiąty wyruszą na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

15 marca 2024 r. mszą św. o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach rozpocznie się IX edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Warto podkreślić, że dziemiańska EDK jest najstarszą w diecezji pelplińskiej, co roku uczestniczy w tym wydarzeniu ponad tysiąc osób.

 

Tradycyjnie do wyboru są trzy trasy: św. Antoniego (30 km), św. Franciszka (42 km) i św. Rity (55 km), która jest najdłuższą trasą na Pomorzu. Wszystkie szlaki prowadzą z kościoła w Dziemianach na jedyną kalwarię w diecezji - Kalwarię Wielewską.

 

Trasy przebiegają głównie lasami, nad brzegami jezior i w terenie niezabudowanym. Te cenne walory dziemiańskich tras pozwalają z dala od hałasu dnia codziennego, w ciszy spotkać się ze swoimi myślami i problemami, a nade wszystko doświadczyć spotkania z Bogiem.

 

Wszystko o dziemiańskich trasach jest tutaj: https://www.edkdziemiany.pl/trasy/

 

Całą trasę pokonuje się w milczeniu, samotnie lub w małej grupie. Aby nie zabłądzić, warto korzystać z opisu i mapy trasy lub z aplikacji z nawigacją, którą należy pobrać na telefon. W aplikacji przygotowane są również specjalne rozważania, które pomagają w przemyśleniach.

 

 

Tegoroczne rozważania EDK są skupione wokół słów Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać”. To czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. To opowieść o prawdziwym życiu z Jezusem! I mimo, że ta jedna noc nie wystarczy, by wszystko poustawiać sobie w życiu, to jednak może się stać początkiem nowego życia. Prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda

 

Każdy uczestnik może zaopatrzyć się w pakiety pamiątkowe, takie jak np. rozważania Drogi Krzyżowej, odblaski, znaki z magnesem z wybraną trasą czy kubek EDK.

 

Przed wyruszeniem na trasę należy się dobrze przygotować, biorąc pod uwagę pogodę, zabrać należy latarkę czołówkę, kijki, coś do zjedzenia i ciepłego do picia itp. Jak co roku dla chętnych po dojściu do Wiela będą czekały darmowe autokary, które dowiozą uczestników na parkingi w Dziemianach.

 

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,aby lepiej przygotować transport, prosimy podać wybraną trasę. Zapisy na IX edycję EDK dostępne są na stronie: https://trasy.edk.org.pl/areas/dziemiany

 

Czekamy na Ciebie i do zobaczenia w Dziemianach!

 

Ekipa EDK Dziemiany