Skip to main content

Nie żyje Wacław Laszkiewicz, pomorski trener i pasjonat golfa


22 grudnia 2021
Nie żyje Wacław Laszkiewicz, pomorski trener i pasjonat golfa

Wacław Laszkiewicz, znany na Pomorzu popularyzator i zawodowy trener golfa zmarł 19 grudnia po długiej walce z chorobą nowotworową.

 

Tak o nim napisali jego przyjaciele:

 

"Po dzielnej walce z okrutną chorobą odszedł wspaniały człowiek, człowiek którego pasją było życie. Dla wielu trener, dowódca, partner w grze … dla wszystkich przyjaciel i nauczyciel życia. Od zawsze dla sportu, od zawsze dla ludzi.  Człowiek, który po młodzieńczych sukcesach w sporcie, dorosłych w Marynarce Wojennej w Wojskowym Klubie Sportowym Flota Gdynia, kontynuował piękną historię jako golfista zawodnik oraz trener w Tokary Golf Club. Każdy, kto go znał ma z nim związaną swoją własną cudowną historię. Dzięki niemu poznawał życie i sport. Jego mottem było „Kochajmy życie i ludzi” i trzymał się go do samego końca…Wacku, przyjacielu nas wszystkich, zapamiętamy Cię takiego jak na zdjęciach, uśmiechniętego ... z pasją ……. Dziękujemy……"

 

"Z ogromnym smutkiem przyszło nam dziś żegnać naszego Przyjaciela - Trenera PGA Polska Wacława Laszkiewicza - Człowieka o niezwykłej charyzmie, zaangażowaniu, pasji, zawsze gotowego nieść pomoc, pełnego ciepła, entuzjazmu, pozytywnej energii i dobrego humoru. Zaraził grą w golfa wielu z nas, wychował młode pokolenie golfistów i zawodników, którzy obecnie stanowią krajową czołówkę…
Jego mottem było: „Kochajmy ludzi i życie”
Był mu wierny do końca…
Żegnaj Trenerze!

„Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej”
W Domu Klubowym wystawiona jest księga kondolencyjna."

 

Pogrzeb śp. Wacława Laszkiewicza odbędzie się 28 grudnia o 13.30 na Cmentarzu Komunalnym Gdynia - Witomino. Pożegnanie w kaplicy cmentarnej. Wyprowadzenia do grobu o godz. 14.00.

 

(r)