Skip to main content

Nigdy nie miał prawa jazdy, za to jeździł kompletnie pijany. Inny sprawca pod wpływem narkotyków


02 kwietnia 2024
Nigdy nie miał prawa jazdy, za to jeździł kompletnie pijany. Inny sprawca pod wpływem narkotyków

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej w Kościerzynie.


Policjanci z kościerskiej drogówki w nocy z soboty na niedzielę zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skodą fabią. W czasie rozmowy z 37-latkiem funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu, więc poddali go badaniu. Okazało się, że w organizmie kierowcy funkcjonariusze stwierdzili blisko 3 promile alkoholu. Wyszło też na jaw, że 37-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Teraz sprawca przestępstwa drogowego usłyszy zarzuty i stanie przed sądem, gdzie odpowie kierowanie pod wpływem alkoholu. Dodatkowo policjanci zatrzymali samochód. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do podobnego zdarzenia doszło dobę później. Policjanci na jednej z ulic w Kościerzynie w niedzielę, około godz. 17.00 zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Policjanci od razu zorientowali się, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem wykazało, że 31-latek jest pod wpływem narkotyków, a część z nich miał jeszcze w kurtce. Od razu trafił do policyjnego aresztu.

31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie także za kierowanie bez prawa jazdy. W sumie grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

 

(r)