Skip to main content

Pościg za nastolatkami przez dwa powiaty


25 marca 2024
Pościg za nastolatkami przez dwa powiaty

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu dwóch młodych mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej i zaczęli uciekać.

W piątek (22 marca) ok. godz. 8.20 na ul. Kartuskiej w Kościerzynie policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata stilo. Samochód zwrócił uwagę mundurowych, bo miał niesprawne oświetlenie. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca fiata uciekał w kierunku Stężycy, a następnie w kierunku Gołubia. Gdy  już ścigany samochód wjechał do Gołubia, kierowca i pasażer zatrzymali pojazd i rzucili się do ucieczki w kierunku lasu.

Kościerscy policjanci zawiadomili policjantów kartuskich i wspólnie przystąpili do przeczesywania lasu. Wkrótce policjanci ujęli uciekających. Uciekającym kierowcą bez uprawnień okazał się 17-latek, a pasażerem 16-latek. Wyszło też na jaw, że tablice rejestracyjne fiata stilo były podrobione. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a 16-latek pod opiekę rodziców. Obaj są mieszkańcami powiatu kartuskiego.

17-latek odpowie za popełnienie przestępstwa, w sumie grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 

(r)