Skip to main content

Włamali się do telefonu. Oszukali na 5 tysięcy złotych


18 marca 2024
Włamali się do telefonu. Oszukali na 5 tysięcy złotych

Blisko 5 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu kościerskiego, która padła ofiara oszustów. Policja apeluje - uważajmy na to, kto z nami się kontaktuje i czy ktoś nie podszywa się pod znajoma osobę.

Kościerscy policjanci odnotowali kolejny przypadek oszustwa. Tym razem 30-letnia kobieta padła ofiarą za pośrednictwem komunikatora Messenger. Sprawca, włamując się na konto ofiary i podszywając się pod znajomego napisał do niej wiadomość z prośbą o pożyczkę. Kobieta nie widząc w tym nic podejrzanego, dokonała płatności i wpłaciła na rzekome konto znajomego blisko 5 tysięcy złotych.

Tylko od stycznia b.r. kościerscy policjanci przyjęli blisko 30 zawiadomień dotyczących oszustw wszelakiego rodzaju. Najczęstszym sposobem na wyłudzenie pieniędzy jest oszustwo na fałszywego konsultanta banku, oszustwo za pośrednictwem portali społecznościowych oraz komunikatorów.

Ofiarami oszustów często padają osoby w podeszłym wieku, jednak osób młodych czy też w średnim wieku w gronie ofiar także nie brakuje.

(r)