Skip to main content

Wykryli produkcję narkotyków w kotłowni


12 marca 2024
Wykryli produkcję narkotyków w kotłowni

Dzięki informacjom zdobytym przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na rynek nie trafią kolejne narkotyki.

 

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu policjanci z tego wydziału zlikwidowali laboratorium, gdzie odbywała się produkcja narkotyków, ujawniono wówczas uprawy konopi ukryte pod podłogami, zabezpieczono ponad 40 kilogramów narkotyków, 600 krzaków konopi, a 5 osób usłyszało zarzuty.


 

Tym razem policjanci doprowadzili do zatrzymania 31-latka, mieszkańca powiatu kościerskiego, który w kotłowni uprawiał 30 sztuk krzewów konopi indyjskich. Do kotłowni prowadziło małe okno i była to jedyna możliwość dotarcia do pomieszczenia. Jak oszacował biegły, z tej ilości krzewów można uzyskać blisko pół tysiąca porcji marihuany.


Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu na terenie powiatu kościerskiego. Policjanci z komendy wojewódzkiej przy współpracy z policjantami z Kościerzyny zatrzymali go do kontroli drogowej. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna ma związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeszukali jego posesję. Uprawa zlokalizowana była w kotłowni, do której prowadził otwór w ścianie i była to jedyna możliwość, aby się tam dostać. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli 30 krzaków konopi.

 

 

Zatrzymany 31- latek usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Mężczyźnie grożą trzy lata pozbawienia wolności.

(r)