Skip to main content

Kościerski Klub Karate na zawodach w Wejherowie


11 marca 2024
Kościerski Klub Karate na zawodach w Wejherowie

300 zawodników z 13 klubów północnej Polski wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się 9 marca w Wejherowie.

 

W Mistrzostwach wzięła udział piętnastoosobowa grupa zawodników Kościerskiego Klubu Karate Do Seiunchin. Mimo nielicznej reprezentacji, rewelacyjnie spisali się zawodnicy senseia Pawła Liedtke:

 

♦ Pola Szmaglińska zdobyła złoty medal, zajmując I miejsce w konkurencji Kata. Ta sama zawodniczka wzięła jeszcze udział w trudnej konkurencji Kumite zajmując 6 miejsce.

 

♦ Agata Pawłowska uplasowała się na II miejscu, zdobywając srebrny medal w konkurencji Kata.

 

 Pierwszy raz w życiu startował Nikodem Gajek i zdobył srebrny medal, zajmując II miejsce na podium.

 

♦ Bruno Kasicki uplasował się ponownie na III miejscu, zdobywając brązowy medal. Nadmienić należy, że to były jego drugie zawody w życiu.

 

♦ Wiktoria Szmaglińska ponownie stanęła na podium, zdobywając brązowy medal  w konkurencji Kata.

 

♦ Szymon Prądzyński wystartował w dwóch konkurencjach Kata i Kumite. W Kata zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal, w Kumite 6 miejsce.

 

 Pierwszy raz w życiu startowała również Stefania Sebastianowicz Żòłkowska i po zaciętej walce zajęła bardzo dobre IV punktowane miejsce .

 

♦ Hanna Szmaglińska również bardzo dobrze wypadła zajmując IV punktowane miejsce.

 

 Na uwagę zasługują występy Heleny Kosedy, która wystartowała w trzech bardzo trudnych konkurencjach. Mając brązowy pas musiała rywalizować z doświadczonymi seniorkami z czarnymi padami. W Fukugo zajęła bardzo dobre IV miejsce, w Kata (5 miejsce) i Kumite (7 miejsce).

 

 Bardzo dobrze spisali się także Kacper PyszkaKonrad Pyszka i Aleksander Landowski, dla których to były pierwsze zawody w życiu.

 

 Wysokie pozycje zajęli również Kajetan KoziczkiwskiMatylda Koziczkiwska oraz Dominika Lizakowska.

 

Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. Zawody odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

 

(pl)