Skip to main content

Tragedia w miejscowości Kłobuczyno. Zginęły dwie osoby


08 października 2023
Tragedia w miejscowości Kłobuczyno. Zginęły dwie osoby

W niedzielę, 8 października, około godziny 2:00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kłobuczyno (gmina Kościerzyna).

 

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-letni kierujący samochodem marki Skoda Octavia podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył tyłem samochodu w przydrożne drzewo. 23-letni pasażer i kierowca ponieśli śmierć na miejscu. Samochód został zabezpieczony do sprawy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

To kolejna tragedia na drodze w ciągu tygodnia. W niedzielę, 1 października w miejscowości Grabówko (gmina Nowa Karczma) w wypadku zginął 18-letni kierowca i 16-letni pasażer

 

(r)