Skip to main content

3 ranne osoby w trzech wypadkach


24 lipca 2023
3 ranne osoby w trzech wypadkach

Trzy wypadki wydarzyły się na drogach powiatu kościerskiego od ostatniej soboty.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 18.00 na terenie Wielkiego Klincza (gmina Kościerzyna). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego kierując toyotą, podczas manewru w lewo zderzyła się z motorowerem. Ranny 48-letni motorowerzysta został przetransportowany karetką do szpitala. Okazało się, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Obojgu kierującym zatrzymano prawa jazdy.

 

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę po godzinie 11.00 na skrzyżowaniu w Małym Klinczu. 34-letni mieszkaniec Gdańska kierując oplem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go audi i najechał na jego tył. Pasażerka audi 31-letnia mieszkanka powiatu chojnickiego trafiła do szpitala.

 

W poniedziałek, przed godz. 7.00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 221 w miejscowości Będomin (gmina Nowa Karczma). Funkcjonariusze ustalili, że 29-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc samochodem marki Nissan Micra, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do kościerskiego szpitala. Był trzeźwy. 

 

(r)