Skip to main content

Znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad rodzicami


06 lipca 2023
Znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad rodzicami

Na jakiś została przerwana gehenna rodziców, nad którymi znęcał się 37-letni syn.

 

W poniedziałek (3 lipca) ok. 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w miejscowości na terenie gminy Karsin. Funkcjonariusz natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali agresywnego 37-latka pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

 

Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że 37-latek od maja tego roku znęcał psychicznie i fizycznie się nad swoją matką i ojcem. Prokurator zastosował wobec agresora dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem.

W środę sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 37-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają:

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

Zadzwoń! /0-22/668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

 

Źródło: KPP Kościerzyna