Skip to main content

Znieważył policjantów. Jednego szarpał


20 lutego 2023
Znieważył policjantów. Jednego szarpał

Kościerscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Mieszkaniec powiatu kartuskiego za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

 

W miniony piątek ok. 1.00 w nocy policjanci patrolujący ulice Kościerzyny zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Podczas wykonywania przez policjantów czynności 22-letni pasażer zaczął zachowywać się agresywnie i kierował w stronę mundurowych wulgaryzmy.

 

Policjanci wydali mężczyźnie polecenie do zachowania zgodnego z prawem, jednak mężczyzna nie reagował. Nadal używał słów wulgarnych, w których znieważał funkcjonariuszy. Kiedy mężczyzna został poinformowany, że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa, jakim jest znieważenie funkcjonariusza, agresor zaczął szarpać policjanta. Agresywny 22-latek został szybko obezwładniony, a następnie założono mu kajdanki. Jak się później okazało, mieszkaniec powiatu kartuskiego był pod wpływem alkoholu.

 

Zatrzymany 22-latek noc spędził w policyjnej celi. Za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kościerzyna