Skip to main content

Czwartek: zatrzymania i oszustwo


10 lutego 2023
Czwartek: zatrzymania i oszustwo

Kościerskim policjantom miniona doba (czwartek, 9 lutego) upłynęła pracowicie. Doszło do dwóch zatrzymań i jednego powiadomienia o oszustwie internetowym.

 

Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej nadjeżdżający samochód. Jego kierowca, 29-letni mieszkaniec Bytowa był trzeźwy, ale okazało się, że miał cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz będzie miał większe kłopoty, bo za złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Samochód został odholowany na policyjny parking.

 

Policjanci zatrzymali 47-latka , który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie do odbycia kary więzienia. Zatrzymanego stróże prawa od razu umieścili w radiowozie i przewieźli do aresztu śledczego w Starogardzie Gdańskim.

 

Oszuści mają coraz wymyślniejsze metody. Do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zgłosiła się 52-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego i powiadomiła o tym, że stała się ofiarą oszustwa.

W styczniu na jednym z portali ogłoszeniodawca informował, że sprzedaje okazyjnie wycieczkę do Egiptu, bo sam z przyczyn losowych nie może wziąć w niej udziału. Żeby pieniądze mu zupełnie nie przepadły oferuje "odstąpienie" wycieczki za część kwoty. Kobieta wpłaciła na konto sprzedającego około 5 tysięcy złotych. Po tym kontakt z oferentem natychmiast się urwał.

 

(a)