Skip to main content

Pomóż rodzinie, która ucierpiała w pożarze w gminie Stara Kiszewa


26 lutego 2023
Pomóż rodzinie, która ucierpiała w pożarze w gminie Stara Kiszewa

14 lutego doszło do tragicznego pożaru domu w Foshucie (gmina Stara Kiszewa). W wyniku pożaru śmierć poniósł 52-letni mężczyzna, a mieszkańcy domu stracili mienie i dach nad głową. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom. Każda złotówka się liczy.

 

 


Na portalu zrzutka.pl można przeczytać dramatyczny apel rodziny o pomoc. Publikujemy także treść apelu oraz link do prowadzonej zbiórki:

"Dnia 14 lutego b.r. w południe w pożarze domu jednorodzinnego w Foshucie częściowemu spaleniu uległ dom rodzinny mojego taty, w którym zamieszkiwało czterech jego braci. Walentynkowe święto przerodziło się w podwójny dramat, ponieważ w wyniku pożogi śmierć w tym budynku poniósł jeden z jego mieszkańców – mój wujek i zarazem ojciec chrzestny Piotr. W ciągu paru chwil ogień strawił pomieszczenia, w których mieszkali zabierając jednego z nich.

Spaleniu uległy rzeczy osobiste, dokumenty tożsamości oraz te związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego a także rodzinne pamiątki. Remontu wymagają
pomieszczenia mieszkalne wewnątrz - rozpoczynając od skucia tynków i posadzek, wymianie okien i C.O. - kończąc na podstawowych sprzętach potrzebnych do codziennej egzystencji.

Pomóżmy wspólnie odbudować miejsce ich zamieszkania umożliwiając im ponowne - mamy nadzieję - nowe, lepsze życie. Informacje o tragedii a także wiarygodność przeprowadzanej akcji charytatywnej można potwierdzić w UG w Starej Kiszewie a także u miejscowego proboszcza.

W imieniu moich ocalałych trzech wujków: Mieczysława, Grzegorza i Dariusza


Weronika "

 

Link do pomocy rodzinie z Foshuty

 

(r)