Skip to main content

Burmistrz Michał Majewski bez wotum zaufania i bez absolutorium


31 maja 2023
Burmistrz Michał Majewski bez wotum zaufania i bez absolutorium

Niespodzianka na sesji Rady Miasta Kościerzyna. Burmistrz Michał Majewski nie otrzymał w głosowaniu wotum zaufania i nie uzyskał absolutorium za 2022 rok.

 

Podczas sesji absolutoryjnej burmistrzowi zabrakło głosu jednego radnego, aby uzyskać absolutorium. Również we wcześniejszym głosowaniu nad udzieleniem przez radnych wotum zaufania Michał Majewski tego stwierdzenia nie otrzymał. Na 21 radnych w sesji brało udział 19. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 7 radnych, 7 było przeciw a 5 wstrzymało się od głosu. Przy głosowaniu nad absolutorium 10 radnych było za jego udzieleniem, 7 przeciw a 2 to głosy wstrzymujące.

 

- Byłem na to przygotowany, zdawałem sobie z tego sprawę, że przychodząc na sesję Rady Miasta mogę liczyć maksymalnie na 10 głosów, a bezwzględna większość do udzielenia absolutorium to głosów 11 - powiedział nam Michał Majewski. - Pokazuje to tylko i wyłącznie populistyczne działanie osób, które w tym momencie chcą się promować na swoich wypowiedziach - mówi burmistrz.

 

Jak będzie się rządziło Michałowi Majewskiemu przy braku absolutorium i wotum zaufania?

 

- Nic się nie zmienia - zapewnia burmistrz Majewski. - Będziemy nadal realizować zadania, będziemy pilnować bardzo mocno napiętego, ale stabilnego budżetu, aby nie doprowadzić do tego, aby to się rozjechało - uspokaja burmistrz. - Inwestycje, które są realizowane we wszystkich rejonach miasta, z naciskiem na wyrażenie "we wszystkich rejonach", dalej będą realizowane i nic się nie zmieni - zapewnia Michał Majewski.

 

Absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego w danym roku budżetowym. Rada Miasta w ten sposób kontroluje wykonanie  budżetu przez burmistrza.

 

Tekst i fot. Adam Kiedrowski