Skip to main content

Kościerscy karatecy na ogólnopolskim turnieju Baltic Cup


14 maja 2023
Kościerscy karatecy na ogólnopolskim turnieju Baltic Cup

323 zawodników z klubów z całej Polski, a wśród nich 12 z  Kościerskiego Klubu Karate Tradycyjnego wzięło udział w XIII Turnieju Karate Tradycyjnego Baltic Cup w GDYNI. Turniej odbył się w sobotę, 13 maja. Organizatorem zawodów był sensei Bartosz Domrazek z Karate Klubu Gdynia.

 

Wśród dwunastki zawodników pięcioro - Matvi Brynza, Illia Zadoianchuk, Filip Markowski, Kajetan Mański, Dominika Lizakowska - miało swój debiut.

 

Wiktoria i Pola Szmaglińskie wystartowały dopiero drugi raz w życiu. Pola Szmaglińska, po zaciętej walce, uplasowała się na IV, punktowanym, miejscu w konkurencji Kata.

 

Agata Pawłowska w kategorii Senior potwierdziła swoją wysoką formę, zdobywając, po raz kolejny złoty medal i I miejsce w konkurencji Kata. Maciej Koseda w trudnej konkurencji Kumite Seniorów zdobył brązowy medal i III miejsce. Bruno Koseda zdobył dwa brązowe medale, plasując się na trzecich miejscach w konkurencjach Kata i Kumite wśród brązowych pasów. Julia Sadłoch uplasowała się również na III miejscu, zdobywając brąz w konkurencji Kata.

 

Ze sporym niedosytem, po bardzo dobrych występach,  ukończyła zawody Helena Koseda, zdobywając w trudnych konkurencjach Fuku- Go oraz Kata dwa IV, punktowane, miejsca. Warto nadmienić, że Bruno Koseda, Julia Sadłoch oraz Helena Koseda już po zawodach w Bytowie zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

 

Wielkie brawa dla Wszystkich Zawodników Senseia Pawła Liedtke z Kościerskiego Klubu Karate Do Seiunchin.

 

(pl) Zdjęcia nadesłane przez uczestników