Skip to main content

Stadion lekkoatletyczny jeszcze w tym roku. Wycięto tam już prawie wszystkie drzewa


15 lutego 2023
Stadion lekkoatletyczny jeszcze w tym roku. Wycięto tam już prawie wszystkie drzewa

Ponad 10 milionów złotych będzie kosztować budowa stadionu lekkoatletycznego w Kościerzynie. Większość pieniędzy pochodzić będzie z programu "Polski Ład". Miasto dołoży około 3 mln zł.

 

Stadion powstanie w miejscu dotychczasowego obiektu bezpośrednio sąsiadującego z tartakiem przy ul. Kamiennej. Właśnie ruszyły prace związane z przygotowaniem płyty boiska do gruntownej przebudowy. Wokół starego stadionu wycięto prawie wszystkie drzewa. Widok jest naprawdę smutny.

 

Jednak burmistrz Michał Majewski nie kryje zadowolenia, że w ogóle inwestycja dojdzie do skutku, ponieważ duży wzrost cen na rynku schłodził optymizm związany ze sporym  dofinansowaniem z programu "Polski Ład".

 

- Kwota zwiększyła się wskutek drastycznego wzrostu cen materiałów budowlanych na rynku - informuje burmistrz. - My zakładaliśmy wcześniej, że całość wyniesie około 7,5 - 8 mln zł, z czego ponad 90 procent pochodziłoby z "Polskiego Ładu", ale przy dzisiejszych cenach jest to już ponad 10 milionów złotych, więc zastanawialiśmy się, czy w ogóle uda nam się to zrealizować - mówi Michał Majewski. - Jednak dzięki decyzji Rady Miasta przeznaczymy z budżetu brakujące około 3 mln zł, więc przedsięwzięcie wystartuje - dodaje burmistrz Kościerzyny.

 

 

 

W ramach inwestycji poprawiona zostanie płyta boiska, powstaną rzutnie lekkoatletyczne, w tym, m.in. do skoku w dal, wzwyż, do rzutu kulą, 6 torów biegowych. Dotychczasowe, ohydne trybuny zostaną rozebrane, a w ich miejsce staną nowe. Cały stadion zostanie wydłużony w kierunku torów kolejowych i bagien za tartakiem.

Wykonawcą inwestycji będzie warszawska firma Gardenia Sport.

 

Jak zapewnia burmistrz, stadion zostanie oddany do użytku jesienią tego roku.

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski