Skip to main content

WOŚP 2023 w powiecie kościerskim. Znów rekord


30 stycznia 2023
WOŚP 2023 w powiecie kościerskim. Znów rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. W powiecie kościerskim w porównaniu do zeszłorocznej akcji padł rekord zbiórki.

 

Około 300 wolontariuszy od rana w zimnej i mokrej pogodzie wyruszyło z puszkami na zbiórkę po ulicach Kościerzyny, Lipusza, Dziemian, Łubiany, Wielkiego Podlesia, Wielkiego Klincza, Nowej Karczmy i Liniewa. Sztab WOŚP znajdował się w Kinie Remus, gdzie oprócz odprawy wolontariuszy i odbioru pieniędzy z puszek trwały pokazy, koncerty i licytacje. Licytacje on-line odbywały się za pośrednictwem portalu kościerski.info.

 

- W poniedziałek o godz. 15.00 doliczyliśmy się już około 117 400 zł plus 11,5 tysiąca złotych w e-skarbonce, co daje rekordowe 128 tysięcy złotych - powiedział nam Jan Dittrich, szef sztabu WOŚP w Kościerzynie i dyrektor Kościerskiego Domu Kultury. - To duży skok w porównaniu do zeszłego roku, bo skaczemy z 89 tysięcy zł, a teraz już jest 128 tysięcy, a będzie jeszcze więcej, bo banki dzisiaj uwierzytelniają wpłaty ludzi, którzy dokonali tego w niedzielę - dodaje Jan Dittrich.

 

(a) Fot. Maciej Wajer