Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali tzw. magazyny narkotyków.Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynikało, że w Malborku handlarze narkotyków prowadzą tzw. „magazyny narkotyków”, w których przechowywane są hurtowe ilości środków odurzających. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że przestępczym procederem zajmują się dwaj bracia w wieku 38 i 37 lat.

 

Podczas podjętej przez funkcjonariuszy akcji na jednej z ulic Malborka policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca tego miasta. W chwili zatrzymania mężczyzna był w pobliżu jednego z magazynów i miał ze sobą torbę, w której niósł ponad pół kilograma marihuany. Drugi z mężczyzn, 37-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

 

Funkcjonariusze podczas przeszukań magazynów oraz pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych znaleźli blisko 100 kg narkotyków, z czego samej amfetaminy prawie 97 kilogramów, marihuanę, a także 8400 tabletek ekstazy. Zabezpieczono także blisko 600 tysięcy złotych gotówki. Większość pieniędzy w chwili znalezienia znajdowała się w foliowym worku na śmieci.

 

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 6 milionów złotych.

 

Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

(r)

comments