Skip to main content

Dzieci poznawały najnowsze technologie. A szkoła otrzymała laptopy


04 kwietnia 2023
Dzieci poznawały najnowsze technologie. A szkoła otrzymała laptopy

Zajęcia z robotyki, stoisko z wirtualną rzeczywistością i pokazy druku 3D to tylko niektóre z atrakcji, w których uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdańsku wzięli udział w ramach EPAM Poland eKIDS Science Day. Wydarzenie miało na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z programowaniem i nowymi technologiami.

 

Pod koniec marca dzieci z gdańskiej szkoły wzięły udział w szeregu różnych zajęć, które miały przybliżyć im obszary IT i nowych technologii, a także pomóc w odkryciu możliwości rozwoju w branży.

 

Świetna zabawa z nowymi technologiami

Zajęcia, prowadzone przez wolontariuszy i ekspertów EPAM Polska, łączyły naukę z praktyką i dobrą zabawą. Dzieci zgłębiały podstawy elektroniki i odkrywały tajniki druku 3D oraz wirtualnej rzeczywistości (VR). Dostępne były specjalne stanowiska, przy których najmłodsi obserwowali proces drukowania oraz poznawali działanie popularnych gier i aplikacji VR. Dzieciom pozwolono również wypróbować samochody RC i zagłębić się w budowę i zastosowanie robotów.

 

Przyszłość edukacji informatycznej

Oprócz wielu atrakcji dla dzieci, eKIDS Science Day był również okazją dla dorosłych do dyskusji na temat przyszłości edukacji informatycznej.

- Według prognoz OECD ponad 60% dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Aby odnieść w nich sukces, potrzebują solidnej dawki wiedzy z zakresu nowych technologii już na etapie szkoły podstawowej. Z tego powodu chcemy niwelować nierówności w dostępie do edukacji informatycznej i umożliwić wszystkim uczniom skorzystanie z wiedzy, która pozwoli im zapoznać się z nowymi technologiami. Programy, które realizujemy w EPAM Polska, uczą dzieci podstaw programowania, kreatywności i pracy zespołowej – mówi Kamil Maślanko, Head of EPAM Gdańsk.

 

Warto dodać, że EPAM Polska przekazał Szkole Podstawowej nr 46 w Gdańsku 10 laptopów dla uczniów.

 

Aleksandra Lagawa - Brusik


EPAM Polska prowadzi wiele działań przybliżających dzieciom świat nowych technologii. Firma realizuje globalny program EPAM eKIDS, który zachęca maluchy i młodzież do nauki inżynierii oprogramowania. Polska edycja kursu liczy aktualnie ponad 380 młodych absolwentów.

EPAM Systems to wiodąca firma zajmująca się transformacją cyfrową i inżynierią produktów, która obsługuje klientów w ponad 50 krajach na sześciu kontynentach. EPAM działa w Polsce od 12 lat w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.