Skip to main content

Oddział wewnętrzny Kociewskiego Centrum Zdrowia po remoncie


23 stycznia 2023
Oddział wewnętrzny Kociewskiego Centrum Zdrowia po remoncie

W Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim został przebudowany Oddział chorób wewnętrznych. Prace objęły ponad 600 m2, a koszt robót budowlanych to prawie 4,3 mln zł. To piąty oddział, który został zmodernizowany w ramach projektu, którego łączna wartość to ponad 67 mln zł. Dofinansowanie unijne to prawie 28 mln zł.

 

Uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału chorób wewnętrznych z udziałem wicemarszałków Wiesława Byczkowskiego oraz Józefa Sarnowskiego odbyło się w piątek, 20 stycznia 2023 r.

 

W trakcie prac zostały wyremontowane: sale chorych, łazienki, gabinety USG i diagnostyczno-zabiegowy. Teraz na oddziale jest 11 sal chorych i dwie izolatki, w których może przebywać 32 pacjentów. Ponadto, wymieniono instalacje i posadzki. Jest nowy sprzęt medyczny i wyposażenie miedzy innymi aparaty EKG, kardiomonitory, dozowniki tlenu i łóżka.

 

-  To już kolejna w Starogardzie Gdańskim inwestycja w zdrowie Pomorzan, którą dzięki funduszom europejskim, dofinansowuje samorząd – mówił wicemarszałek województwa Wiesław Byczkowski. – Przypominam, że w ubiegłym roku otworzyliśmy nowy budynek Kociewskiego Centrum Zdrowia z nowoczesnym blokiem operacyjnym i centralną sterylizatornią. Wyposażyliśmy go w nowoczesny sprzęt. Teraz otwieramy wyremontowaną internę - dodał wicemarszałek.

 

To szczególnie ważny dla mieszkańców Kociewia oddział, bo w nim często leczeni są pacjenci w podeszłym wieku z wieloma różnymi chorobami, między innymi układu krążenia, pokarmowego i cukrzycą. Rocznie na oddziale leczonych jest ok. 1.6 tys. osób.

 

-  Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu poprawi się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także zwiększy bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy - dodał  członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

 

 

W ramach projektu, we współpracy z Fundacją Szpitala św. Jana, odbywają się też szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji kadry medycznej. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom Kociewia kompleksowe leczenie w nowoczesnych warunkach.

 

 

Źródło:

Dorota Kulka, pomorskie.eu, UMWP

Fot. Marcin Józefowicz; materiał prasowy Kociewskiego Centrum Zdrowia