Skip to main content

Szlakiem Józefa Wybickiego. Startuje edukacyjny spacer po Kaszubach


20 czerwca 2022
Szlakiem Józefa Wybickiego. Startuje edukacyjny spacer po Kaszubach

"Edukacyjny spacer po Kaszubach śladami Józefa Wybickiego"  to propozycja dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać miejsca związane z autorem Mazurka Dąbrowskiego. Udział w spacerze będzie możliwy po zapisach w wybranym terminie.

Edukacyjny spacer po Kaszubach szlakiem Józefa Wybickiego to jednodniowe spotkanie z historią i sztuką. Organizator przedsięwzięcia Fundacja Muzyka, Sztuka, Kultura chce pokazać miejsca związane z twórcą Mazurka Dąbrowskiego - dwory w Będominie i Sikorzynie. W pierwszym, gdzie Józef Wybicki się urodził, zaplanowano zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego oraz udział w specjalnych warsztatach nawiązujących do profesji Wybickiego. W Sikorzynie, dworze rodowym Wybickich herbu Rogala uczestnicy wycieczki będą poznawać historię tego miejsca, którym ród władał od 1632 roku do połowy XIX wieku.

Kolejnym punktem edukacyjnego przedsięwzięcia będzie koncert kameralny pieśni w wykonaniu Izabeli Kopeć (mezzosopran) z towarzyszeniem pianisty Pawła Rydla (26 czerwca) oraz pianistki Ewy Pelweckiej (26 lipca i 9 sierpnia). Koncert odbędzie się w Starym Browarze w Kościerzynie.

 

Spacer odbędzie się w trzech terminach: 28 czerwca, 26 lipca i 9 sierpnia. Wyjazd autokarem z Kościerzyny z przystanku PKS przy pomniku Józefa Wybickiego, ul. Mazurka Dąbrowskiego.

 

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie: 604 414 217, 603 110 444

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

(r)