Skip to main content

Brytyjscy żołnierze będą szkolić pomorskich terytorialsów


28 maja 2021
Brytyjscy żołnierze będą szkolić pomorskich terytorialsów

26 czerwca 2021 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze 71 batalionu lekkiej piechoty w Malborku oraz 73 batalionu lekkiej piechoty w Słupsku rozpoczną szkolenie pod okiem żołnierzy z 2nd Battalion Duke of Lancaster’s Regiment. 

 

Żołnierze Armii Brytyjskiej będą brać w nim udział w charakterze instruktorów. W trakcie szkolenia Brytyjczycy będą obserwować jego realizację, po czym zaprezentują sposób wykonania poszczególnych zagadnień według swoich procedur szkoleniowych oraz pomogą podnieść poziom wyszkolenia żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Wspólne manewry obu jednostek potrwają dwa tygodnie i zakończą się 9 lipca. Tego typu ćwiczenia mają ogromny wpływ na rozwój żołnierzy pomorskiej brygady. Ich celem, poza szkoleniem wojskowym, jest kontynuowanie współpracy z brytyjskim batalionem, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie walk małych grup i pododdziałów lekkiej piechoty, co z pewnością wpływać będzie na dalsze doskonalenie umiejętności pomorskich żołnierzy obrony terytorialnej.

Maciej Szalbierz, 7 PBOT
Fot. Archiwum 7 PBOT