Skip to main content

Ruszył punkt szczepień w szpitalu tymczasowym w Amberexpo


25 stycznia 2021
Ruszył punkt szczepień w szpitalu tymczasowym w Amberexpo

W szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11 w poniedziałek, 25 stycznia zaczął działać punkt szczepień. Zastrzyki dostają seniorzy z grupy pierwszej. Punkt jest czynny przez 12 godzin.

 

W punkcie szczepień przeciwko COVID-19 są cztery stanowiska przygotowane dla pacjentów. Szczepienia zaczęły się od ósmej. Copernicus ma szczepionki dla osób zarejestrowanych na 25 stycznia tylko do godz. 12.00. Następna dostawa ma dotrzeć do punktu ok. godz. 12.00. Szczepienia na terenie AmberExpo odbywać się będą przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-20.00.

 

– Od dzisiaj gotowy do akcji szczepień jest punkt utworzony przez szpital samorządu województwa pomorskiego Copernicus w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Może on obecnie wykonywać do 240 szczepień dziennie, a ten potencjał bez większego trudu można zwiększyć do 500 i więcej – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszystko zależy od liczby dostarczonych przez stronę rządową szczepionek. Tak jak w przypadku tworzenia miejsc hospitalizacji dla chorych na COVID-19 oraz utworzenia szpitala tymczasowego tak i teraz samorządy w trosce o mieszkańców chcą wspierać działania rządu w szczepieniach, dlatego tworzymy kolejne punkty. Już funkcjonują punkty utworzone w pozostałych szpitalach samorządu na terenie całego województwa: Słupsku, Kościerzynie, Prabutach, Starogardzie GdańskimWejherowie oraz w szpitalach w Gdańsku i w Gdyni. Mamy też cztery specjalne zamrażarki, ale zamówiliśmy kolejne 10 sztuk, co pozwoli na przechowywanie większej liczby szczepionek w odpowiednich warunkach – dodaje marszałek Struk.

 

Są jeszcze wolne terminy na szczepienie w I kwartale 2021 r. Do punktu szczepień można zapisać się przez bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr tel. 989, internetowo poprzez indywidualne konto pacjenta na www.pacjent.gov.pl

 

Seniorzy powyżej 70 roku życia z problemami w poruszaniu lub osobami z niepełnosprawnością mogą też skorzystać z darmowego transportu do punktu. Potrzebę transportu na szczepienie należy zgłosić za pomocą formularza na stronie gdanskpomaga.pl/transport  lub zadzwonić pod numer infolinii dot. transportów: 500 218 337, gdzie konsultant przyjmie zgłoszenie. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktują się pracownicy sztabu Gdańsk Pomaga w celu ustalenia niezbędnych szczegółów transportu.

 

Podmiotem odpowiedzialnym za szczepienie jest spółka Copernicus. Szczepienia realizowane są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

 

(UMWP)