Skip to main content

COMPLEX 92 - modernizacje płaskich dachów


28 stycznia 2016

 

 Firma Complex 92 Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku przy ul. Kościuszki 7/9 powstała w wyniku połączenia wieloletnich doświadczeń dwóch firm z branży drzewnej:

  ♦ czeskiej Střechy 92, s.r.o.  

  Jednego z największych producentów i dostawców drewna oraz konstrukcji dachowych w Czechach i na Słowacji
 

  ♦ polskiej P.U.P. Complex Sp. z o.o

 Firma jest doświadczonym producentem elementów architektury ogrodowej, drewna konstrukcyjnego, drewna klejonego i konstrukcji dachowych produkującym wyroby od roku 1989.

 Od 2004 roku należący do P.U.P Complex Sp.z o.o zakład  w Borkowie, specjalizuje się w prefabrykacji konstrukcji  dachowych z litego drewna. Jest jednym z wiodących wykonawców więźby w systemie prefabrykowanych wiązarów kratowych, łączonych płytkami kolczastymi firmy Mitek.

 

Celem firmy Complex 92 Sp.z.o.o jest wprowadzenie na polski rynek nowatorskiego rozwiązania jakim jest prefabrykowany system modernizacji płaskich dachów /MPD/.

Oferta firmy obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż konstrukcji dachowej w oparciu o system modernizacji płaskich dachów MPD.

Naszym priorytetem jest oferowanie klientom kompletnego systemu dachowego, przy użyciu wysokiej jakości materiałów i szczegółów rozwiązań gwarantujących długą żywotność i maksymalną prostotę konserwacji.

System Modernizacji Płaskich Dachów /MPD/

Jest to system, pokrycia dachowego dla dachów płaskich łączący zalety konstrukcji drewnianej i pokrycia ocynkowaną, lakierowaną blachą o dużej trwałości. Na istniejącym płaskim dachu umieszczany jest nowy dach dwuspadowy o niskim nachyleniu. Konstrukcja nośna składa się z prefabrykowanych drewnianych wiązarów kratowych połączonych z konstrukcją nośną budynku.

 

Od ponad 20 lat rozwiązanie jest stosowane w całej Republice Czeskiej i na Słowacji. Od tego czasu zrealizowano ponad 800 inwestycji. Complex 92 wprowadza na rynek polski najnowszą wersję systemu MPD będącą wynikiem wieloletnich doświadczeń.

 

Zalety systemu MPD:

♦ Istniejące warstwy pokrycia dachowego pozostaną w stanie pierwotnym,

 

eliminując konieczność usuwania jako odpady niebezpieczne dla środowiska

♦ doskonałe przewietrzanie dachu umożliwia suszenie istniejących warstw płaskich dachów, które są często wilgotne, a także poprawę termicznych właściwości izolacyjnych pierwotnego pokrycia dachu, co prowadzi do oszczędności w ogrzewaniu budynku

♦ w porównaniu do tradycyjnych technologii remontu płaskich dachów, system RpSt całkowicie eliminuje ryzyko powstania irytujących problemów z przeciekającym dachem

♦ krótki i przewidywalny czas realizacji oraz pozostawienie starego pokrycia eliminują problemy z zaciekaniem dachu podczas montażu.

♦ nowy dach jest całkowicie zakotwiczony do elementów nośnych budynku w związku z tym wytrzymuje nawet ekstremalne warunki pogodowe

♦ w ramach nowej struktury dachu jest zachowana przestrzeń, która umożliwia łatwą kontrolę okresową dachu

♦ w dowolnym momencie istnieje możliwość założenia dodatkowej izolacji cieplnej dachu – bardzo niski koszt

♦ kilkukrotnie wyższa żywotność w porównaniu do dachu płaskiego

♦ minimalne obciążenie płyt sufitowych

♦ w zdecydowany sposób prowadzi do poprawy estetyki budynku


System MPD umożliwia:

♦ usunięcie zaciekania pod warstwy hydroizolacji

♦ zapobiega zaciekaniu do obiektu oraz szczelin między płytami

♦ usunięcie problemów z przemarzaniem i przegrzewaniem mieszkań na ostatniej kondygnacji

♦ przedłużenie żywotności całego obiektu

♦ podwyższenie wartości budynku oraz poszczególnych lokali poprzez zwiększenie estetyki budynku oraz zmniejszenie wysokości rachunków za ogrzewanie /przy zastosowaniu dodatkowego ocieplenia/


System MPD jest nowoczesnym, funkcjonalnym i dostępnym cenowo rozwiązaniem problemów z przeciekającym płaskim dachem.

Zapraszamy do współpracy biura projektowe, firmy wykonawcze właścicieli i zarządców budynków, które są zainteresowane technologią naprawy dachów płaskich MPD.

 

 
 
 
 
Firma Complex 92 Sp. z o.o. jest także przedstawicielem amerykańskiego producenta turbin wentylacyjnych, firmy LOMANCO.

 

 

 

 

 

 

 

Complex 92 Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 7/9
80-451 Gdańsk

tel. 58 341 00 95

tel. 58 685 81 89

www.complex92.eu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Kontakt do przedstawicieli:  
Maciej Karolczuk
536 00 66 65
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ignacy Lorbiecki
536 00 11 39
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Wyrembak
536 01 00 02
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.