Jacht Klub Marynarki Wojennej "Kotwica" w Gdyni uroczyście zamknął sezon żeglarski. Impreza była połączona z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski.

 

Zanim jachty wystartowały w Biegu Kaprów - Memoriale Marszałka Józefa Piłsudskiego, członkowie klubu z komandorem JKMW "Kotwica" Edwardem Kinasem na czele wraz z członkami Związku Piłsudczyków RP złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Wieczorem, kiedy jachty po pierwszym dniu regat dotarły do Gdańska, delegacja kluby złożyła hołd i kwiaty po tablicą upamiętniającą Naczelnika Państwa umiejscowioną na ścianie aresztu śledczego w Gdańsku.

0001
0003
0008
0010
0011
0012
0014
0015
0016
0018
0021
0022
0027
0033
0035
0036
0038
0039
0042
0043
0044
0047
0049
0050
0051
0053
0054
0055
0056
0060
0062
0063
0066
0068
0070
0072
0073
0075
0077
0079
0082
0083
0085
0087
0088
0089
0090
0091
0092
0093
0096
0098
0099
0100
0102
0104
0105
0106
0107
0110
0111
0112
0113
0115
0117
0122
0123
0125
0127
0128
0129
0130
0131
0132
Previous Next Play Pause
0001 0003 0008 0010 0011 0012 0014 0015 0016 0018 0021 0022 0027 0033 0035 0036 0038 0039 0042 0043 0044 0047 0049 0050 0051 0053 0054 0055 0056 0060 0062 0063 0066 0068 0070 0072 0073 0075 0077 0079 0082 0083 0085 0087 0088 0089 0090 0091 0092 0093 0096 0098 0099 0100 0102 0104 0105 0106 0107 0110 0111 0112 0113 0115 0117 0122 0123 0125 0127 0128 0129 0130 0131 0132

Drugiego dnia regat, o Puchary Komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej, w Alei Żeglarstwa Polskiego (na południowym falochronie basenu żeglarskiego im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni) odsłonięto tablicę kpt. Tadeusza Siwca - wybitnego żeglarza regatowego, współtwórcy Jacht Klubu Marynarki Wojennej "Kotwica". W uroczystości wzięli udział m.in. członkowie rodziny Tadeusza Siwca, marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, senator Sławomir Rybicki, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, żeglarze, komandorzy klubów żeglarskich.

Podsumowanie regat łączyło się z wręczeniem odznaczeń związkowych i klubowych oraz pucharów zwycięskim załogom regat.

 

Wyniki regat:

 

Bieg Kaprów - Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

Grupa A  - ORC   (długość trasy 8,9 Mm)

1. s/y Hadar, skipper Jerzy Brezdeń
2. s/y Quanta, skipper Andrzej Zieliński
3. s/y Polled 2, skipper Jacek Chabowski

Grupa B - ORC (długość trasy 6,9 Mm)

1. s/y Zefirek, skipper Stanisław Bajerski
2. s/y Pallas, skipper Jan Piernikarczyk
3. s/y Albatros, skipper Jerzy Turzyński

Grupa I

1. s/y Fujimo, skipper Tomasz Kosobucki
2. s/y Nauticus, skipper A. Adamski
3. s/y Purga, skipper Kajetan Kilanowski
4. s/y Sailfisher, skipper Robert Studziński
5. s/y Sarmata II, skipper Roman Kowalski

Grupa II

1. s/y Trefl, skipper Adam Duda

 

Bieg o Puchary Komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej

Grupa A - ORC (długość trasy 16,3 Mm)

1. s/y Polled 2, skipper Jacek Chabowski
2. s/y Hadar, skipper Jerzy Brezdeń
3. s/y Quanta, skipper Jerzy Zieliński

Grupa B - ORC (długośc trasy 10,7 Mm)

1. s/y Pallas, skipper Jan Piernikarczyk
2. s/y Zefirek, skipper Stanisław Bajerski
3. s/y Albatros, skipper Jerzy Turzyński
4. s/y Aquilla, skipper Czesław Perlicki

Grupa I (długość trasy 16,29 Mm)

1. s/y Fujimo, skipper Tomasz Kosobucki
2. s/y Nauticus, skipper A. Adamski
3. s/y Purga, skipper Kajetan Kilanowski
4. s/y Sailfisher, skipper Robert Studziński
5. s/y Sarmata II, skipper Roman Kowalski

Grupa II (długość trasy 10,7 Mm)

1. s/y Trefl, skipper Adam Duda

(r)
comments