Pod koniec minionego tygodnia gdańscy policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące kradzieży fiata uno. Samochód został ukradziony z ul. Żuławskiej w Gdańsku. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się przestępczością samochodową, którzy bardzo dokładnie sprawdzili samo miejsce zdarzenia, jak i tereny do niego przyległy.

 

W trakcie swojej pracy policjanci przeprowadzili rozmowy z osobami mogącymi posiadać informacje o tym zdarzeniu. Funkcjonariusze bardzo szybko zdobyli informacje, które okazały się prawdziwe i tego samego dnia ok. godz. 19.00 przy ul. Bocznej odnaleźli ukradziony samochód, który stał zaparkowany na poboczu drogi. Policjanci zatrzymali również sprawcę kradzieży samochodu, który ...spał w fotelu kierowcy. W trakcie dalszej pracy policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny samochodu i zabezpieczyli ślady.


Zatrzymany 39-letni mieszkaniec Gdyni, który ukradł samochód, odpowie również za posiadanie kilku porcji środków odurzających.
Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży samochodu oraz posiadania środków odurzających.


Za kradzież samochodu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą więzienia do 3 lat.

(r)

comments