Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że w sieci działa oszust lub grupa oszustów, którzy za pośrednictwem portali internetowych naciągają ludzi kupujących bilety wstępu na koncerty muzyczne. 

Pracując nad tą sprawą policjanci zdobyli materiał, z którego wynika, że sprawca zamieszczał w internecie ogłoszenia o sprzedaży biletów po atrakcyjnych cenach na różnego rodzaju imprezy, a gdy zainteresowani zakupem biletów płacili za nie przy odbiorze przesyłki z paczkomatu, okazywało się, że w kopercie była tylko czysta kartka. W ten sposób oszukanych zostało kilkaset osób, a sprawca na przestępczym procederze mógł zarobić kilkanaście tysięcy złotych.

Działania policjantów doprowadziły do tego, że podejrzany o dokonanie tych przestępstw mężczyzna został zatrzymany w chwili nadawania kolejnej przesyłki. Do zatrzymania doszło w Gdańsku, przy jednym z paczkomatów. Sprawca miał przy sobie kilka przesyłek - kopert z kartkami, które zamierzał nadać.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego przebywający w Gdańsku. Policjanci przeszukali jego mieszkanie i zabezpieczyli różnego rodzaju nośniki danych, m.in. laptopy, telefony komórkowe, karty SIM oraz  koperty bąbelkowe i przepołowione czyste kartki przygotowane do wysyłki. Wszystko to jest teraz dowodem w sprawie i zostało przekazane biegłemu do badań. Policjanci dalej pracują nad sprawą i docierają do kolejnych pokrzywdzonych osób.

Dzięki wspólnym działaniom policjantów komendy wojewódzkiej i funkcjonariuszy z gdańskiego komisariatu na Oruni 26-latek usłyszał już zarzuty oszustwa, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

(r)

comments