Wspólne działania policjantów z Pomorza i funkcjonariuszy z Pruszkowa doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała 48-letniej kobiety w Krynicy Morskiej.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim od kilku dni zajmowali się wyjaśnieniem sprawy bójki, do której doszło 12 sierpnia w Krynicy Morskiej. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała wtedy 48-letnia mieszkanka Pomorza. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji o zdarzeniu natychmiast przyjechali na miejsce i udzielili pomocy poszkodowanej. Następnie ustalili rysopisy osób mających związek z bójką, bardzo szybko namierzyli domniemanych sprawców i ustalili ich dane.

Zajmując się tą sprawą mundurowi przesłuchiwali świadków, analizowali zapisy monitoringów i uzyskali opinię biegłego. Równolegle kryminalni prowadzili działania operacyjne. Koordynowane przez gdańską komendę wojewódzką wspólne działania policjantów nowodworskich z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca Pruszkowa podejrzanego o dokonanie przestępstwa. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu uszkodzenia ciała 48-letniej kobiety.

Mężczyzna dzisiaj (20 sierpnia) zostanie doprowadzony do prokuratury. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(r)

comments