Wczoraj (10 lipca)  około godziny 14:35 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu samochodu ciężarowego i osobowego, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 22 na chojnickiej obwodnicy pomiędzy Nieżychowicami, a Chojnatami.

Natychmiast na miejsce zostały skierowane dwa patrole drogówki oraz służby ratunkowe. Policjanci, którzy już po kilku minutach byli na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Doszło do zderzenia czołowego samochodu ciężarowego marki man i osobowej toyoty. W wypadku śmierć na miejscu poniosły trzy osoby z województwa mazowieckiego: 70-letni kierowca, 73-letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna. 11-letni chłopiec, pasażer osobowego auta z obrażeniami ciała został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Bydgoszczy. 55-letniego mieszkańca Szczecina, kierowcę samochodu ciężarowego policjanci przebadali na zawartość alkoholu, był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia policjanci przez ponad 4 godziny pracowali wspólnie ze strażakami, prokuratorem i technikami kryminalistyki. Pozostałe patrole, prowadziły objazdy dla kierowców pojazdów ciężarowych i osobowych, a ponadto oficer prasowy przekazywał na bieżąco informacje o utrudnieniach do stacji radiowych i portali internetowych dzięki czemu pomimo tak długiego czasu zamknięcia drogi krajowej ruch odbywał się płynnie. Zebrane na miejscu ślady, wykonane oględziny oraz zabezpieczone do badań pojazdy będą stanowiły materiał w prowadzonym śledztwie, które pozwoli na wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tej tragedii.

(r)

comments