Fałszywa faktura z przedsądowym wezwaniem do zapłaty firmy sprzedającej energię z oryginalnym logo spółki pojawiła się w środę (5 lipca) w skrzynce pocztowej mieszkańca Sopotu. Oszuści podszywający się pod firmę energetyczną żądali uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości blisko 2,5 tysiąca zł w związku zaległością. Policja przestrzega przed oszustami.

Mężczyzna, który otrzymał wezwanie zorientował się, że ktoś próbuje wyłudzić od niego pieniądze. Sopocianin, aby zweryfikować tę informację, zadzwonił do swojego operatora energii. Tam dowiedział się, że nie zalega z opłatami, a podany w piśmie numer konta bankowego nie zgadza się z numerem konta prawdziwej firmy. Mieszkaniec Sopotu nie dał się oszukać i poinformował o zdarzeniu sopockich policjantów.

Policja apeluje: weryfikujmy otrzymywane faktury. Przed dokonaniem każdej wpłaty najlepiej dokładnie sprawdzić numer konta, na jaki przekazujemy swoje pieniądze. Warto korzystać ze stron internetowych danego usługodawcy celem sprawdzenia wspomnianych numerów kont lub w przypadku braku takich możliwości zadzwonić na infolinię czy też udać się pod adres określonej placówki i upewnić czy podany numer konta jest prawdziwy.
(kk)

comments