O paleniu w piecach czym się da, byle utrzymać odpowiednią temperaturę, niektórzy wiedzą lepiej od innych. I też cyklicznie podtruwani sąsiedzi od lat wiedzą czym dosłownie pachnie taka działalność. Proszą, zwracają uwagę, skarżą się do straży miejskiej czy gminnej. Niewiele to daje.

Były kiedyś pomysły starania się Kościerzyny o status uzdrowiska, co wobec faktu zatruwania mieszkańców przez niektórych właścicieli nieruchomości wydaje się być kosmiczną iluzją. Oczywiście, najwięcej takich przypadków jest w mieście. Ale co mają zrobić ci, którzy wybudowali się na wsi i zamiast świeżego powietrza mają na swojej posesji codzienną dawkę ciężkiego dymu?

Dziś publikujemy film pokazujący okolice ul. 8 Marca i ul. Stolarskiej w Kościerzynie oraz Kościerzyny - Wybudowania (gmina Kościerzyna). Miejmy nadzieję, że niektórzy zawstydzą się.

 

Kościerzyna, sobota 22 października 2016 r.

 

Kościerzyna Wybudowanie. - Tak jest tu codziennie, nawet kilka razy dziennie - mówi nam jeden z mieszkańców. - Żeby pobyć na świeżym powietrzu jeździmy z dziećmi na spacer do Szarloty - dodaje wzburzona mieszkanka.

(r)

P.S.

Jeśli mieszkańcy odczują poprawę i zadymianie się skończy, filmy będziemy usuwać.

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

comments

WOKÓŁ NAS

WOKÓŁ NAS - wszystkie artykuły w tej kategorii