Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w piątek tuż po godzinie 20.00 odebrali zgłoszenie o zaginięciu 24-letniego mężczyzny. W zgłoszeniu pojawiła się informacja o tym, że mężczyzna może targnąć się na swoje życie.

 

Kościerscy policjanci dysponowali rysopisem zaginionego i od razu zaczęli go szukać. Mieli informację od zgłaszającej kobiety, że jej chłopak pokłócił się z nią i chce popełnić samobójstwo oraz że może przebywać w spalonej kamienicy przy ul. Kartuskiej.

Mundurowi od razu pojechali pod wskazany adres. Gdy wysiadali z radiowozu, zauważyli na poddaszu powieszonego mężczyznę. Policjanci natychmiast wbiegli na ostanie piętro kamienicy i po nadpalonych drewnianych belkach stropowych dotarli do niego, a następnie odcięli linę. Zdjęli sznur z jego szyi i przywrócili oddech 24-latkowi. Po paru minutach mężczyzna odzyskał przytomność. Mundurowi pomogli mężczyźnie zejść na parter, gdzie przekazano go załodze pogotowia.

24-latek trafił do szpitala. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci kolejny raz uratowali ludzkie życie.

(r) Źródło: KPP Kościerzyna

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii