Kościerscy policjanci cieszą się, że nagłaśniane w mediach przypadki oszustw metodą "na wnuczka" czy "na policjanta" odnoszą skutek. Troje seniorów z Kościerzyny nie dało się nabrać oszustom mimo usilnych prób. Niestety, dzień wcześniej inna starsza osoba padła ofiarą przestępców.

 

Do oszustwa doszło w poniedziałek, 6 lipca. Do starszej mieszkanki Kościerzyny zadzwoniła zapłakana osoba podając się za członka rodziny. Błagała seniorkę o pomoc i uratowanie z opresji. Niestety, starsza pani uwierzyła oszustowi i przekazała mu 28 tysięcy złotych i 4500 euro (w sumie około 50 tys. zł).

 

Widocznie rozochoceni swoim przestępczym sukcesem oszuści postanowili dzień później znów zaatakować. Tym razem zadzwonili do trojga mieszkańców Kościerzyny w w wieku 72, 82 i 96 lat. Metoda była ta sama, ale seniorzy nie dali się nabrać i o próbie oszustwa zaraz powiadomili policję.

 

Prowadzący śledztwo kościerscy policjanci apelują o rozwagę. Proszą też opiekunów i członków rodzin, aby uświadamiać seniorów o krążących, bardzo groźnych oszustach. Każdą przypadek należy od razu zgłaszać pod nr 112.

 

(a)