Szczególnie niebezpiecznie było na drogach powiatu kościerskiego w środę 8 sierpnia. Doszło do czterech wypadków, w tym aż trzy wydarzyły się na drodze krajowej k-20 na odcinku Kościerzyna - Korne. To swoisty rekord w tym miejscu jednego dnia.

 

♦ Około godz. 11.30 volkswagen jetta kierowany przez 43-letniego mieszkańca Tychów nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia bocznego z fordem mondeo kierowanym przez 18-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. W wyniku zderzenia ranni zostali pasażerowie volkswagena, 64-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Tychów (województwo śląskie). Kierujący byli trzeźwi.

 

♦ Po południu, na wysokości Kamiennej Góry w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku Rybaków, kierujący ciężarówką man z naczepą, lat 35, nie zachował należytego odstępu od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył poprzedzającej go ciężarówki, także marki man z naczepą, kierowaną przez 38-letniego mieszkańca Komorowa. W wyniku najechania, uderzona w tył ciężarówka uderzyła z kolei w tył poprzedzającego ją pojazdu audi a6, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. W wyniku uderzenia kierujący audi oraz 18-letnia pasażerka doznali urazów odcinka szyjnego kręgosłupa. Zostali przewiezieni do kościerskiego szpitala.

 

♦ Około godz. 16.15 w Iłownicy (gmina Liniewo) na drodze wojewódzkiej nr 224 kierujący pojazdem marki volkswagen passat 60-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, nie zachował należytych środków ostrożności podczas jazdy i na łuku drogi w prawo, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku volkswagenem polo, którym kierował 34-letni mieszkaniec Trąbek Wielkich (powiat gdański). W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem volkswagenem polo doznał urazu kręgosłupa i został przetransportowany o kościerskiego szpitala.

 

♦ Około godz. 17.15 na odcinku drogi krajowej k-20 przed skrzyżowaniem do ośrodka w Garczynie i drogą w kierunku Łubiany kierujący pojazdem mitsubishi, 44-letni mieszkaniec Oleśnika (województwo łódzkie), nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki bmw, kierowanym przez 19-letniego mieszkańca Olpucha, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia. Bmw następnie uderzyło prawym bokiem w autobus, którym kierował lat 39-letni mieszkaniec Lęborka. Kierujący bmw oraz 19-letnia pasażerka tego samochodu, oboje z obrażeniami głowy zostali przewiezieni do szpitala w Kościerzynie. Kierowcy byli trzeźwi.

(a)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii