UA-57097473-1
 
 

Do interwencji doszło dziś w nocy (z 7 na 8 czerwca) na terenie miejscowości Borsk. Funkcjonariusze posterunku policji w Dziemianach, patrolując tę miejscowość, zauważyli przemieszczających się motocyklem marki romet dwóch mężczyzn.

 

Chcąc skontrolować kierującego tym jednośladem, policjanci dali wyraźny znak do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący widząc to, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego KPP w Kościerzynie o zaistniałym zdarzeniu, a następnie rozpoczęli pościg, który zakończył się po kilkunastu kilometrach. 18 i 26-latek uciekali z nadmierną prędkością i po wjeździe w drogę gruntową wpadli w poślizg, przewracając się. Mężczyźni zaczęli uciekać pieszo i po kilkuset metrach zostali zatrzymani. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyznach 40 gramów białego proszku. Wstępne badanie wskazuje, że jest to amfetamina. Ujawniono także niewielką ilość marihuany.

 

Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący rometem został przebadany na zawartość narkotyków.  Badanie wykazało, że przed rozpoczęciem jazdy zażył właśnie ten rodzaj narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

 

26-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeżeli potwierdzą to badania, również za jazdę pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, zakaz kierowania pojazdami i dodatkowo wysoka grzywna.18-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

(r)

comments

KOŚCIERZYNA 112

06 lutego 2020

Był pod wpływem narkotyków. Złapała go drogówka

Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

Miały być kradzione rowery, a była aparatura do produkcji narkotyków

07 stycznia 2020
W piątek policjanci zostali poinformowani, że do samochodu dostawczego trwa załadunek…

Poszukiwany odnalazł się

03 stycznia 2020
Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Zaginiony odnalazł się. Cały i zdrowy znajduje się…

Zaginął mieszkaniec Kościerzyny

03 stycznia 2020
Default Image
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie poszukują 30-letniego Adriana…

Kradł kable z posesji

31 grudnia 2019
Nie uniknie odpowiedzialności 34-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyźnie…

Dwie osoby ranne po zderzeniu skody i audi

31 grudnia 2019
W poniedziałek przed godz. 10.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na…

Matka 3-letniego chłopca była pod wpływem narkotyków i alkoholu

24 grudnia 2019
Kościerzyna. 35-letnia mieszkanka Kościerzyny opiekowała się synem będąc pod wpływem…

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii