83 zgłoszenia wpłynęły w czerwcu do kościerskich policjantów dzięki wprowadzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem. Jak pokazują liczby, policjanci przez cały czerwiec otrzymali 83 zgłoszenia do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 49. Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 31 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Nowa Karczma, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlu przy ul. Skłodowskiej w Kościerzynie. Dzięki tym informacjom, kościerscy mundurowi mogą podjąć dalsze kroki, by rozwiązać w sposób bezpośredni dane zagrożenie i poprawić bezpieczeństwo.

Przypominamy, aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. Dodatkowo, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji

Aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda" to narzędzia, które zostały wdrożone w 2016 roku. „Moja Komenda" to narzędzie, które zapewnia szybki dostęp do adresów i numerów telefonów jednostek policyjnych, a także kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie całego kraju. Dzięki tej aplikacji można szybko odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy w danym rejonie i jednym kliknięciem w telefonie można połączyć się z nim, jak też wysłać wiadomość e-mail. Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji nie trzeba mieć dostępu do internetu, aby wyszukać swojego dzielnicowego. Narzędzie to zostało opracowane na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Wystarczy z telefonu wejść do internetu, następnie wpisać w wyszukiwarkę frazę Moja komenda. Pojawi się sklep Google Play i bezpłatne pobranie aplikacji. Niestety, jak na razie nie ma aplikacji na telefony Nokia i system Windows.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość zgłoszenia, bez wychodzenia z domu, na internetowej mapie zagrożeń, informacji które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Policjanci każde zgłoszenie dokładnie sprawdzają, a w przypadku potwierdzenia naniesionej na mapie informacji, można liczyć na szybką reakcję policji. Wystarczy wejść na stronę internetową: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

(a)

comments

KOŚCIERZYNA 112

KOŚCIERZYNA 112 - wszystkie artykuły w tej kategorii