397 dzielnicowych pełniących służbę w komendach miejskich i powiatowych bierze udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Głosować można do 12 lipca. W powiecie kościerskim na stanowisku dzielnicowego pracuje 10 policjantów.

Głosy można oddawać poprzez wejście na stronę internetową każdej pomorskiej jednostki policji, przez zakładkę dotyczącą plebiscytu wejść na listę dzielnicowych, znaleźć konkretnego dzielnicowego i oddać na niego głos poprzez kliknięcie.

Link do plebiscytu: https://pomorska.policja.gov.pl/ankieta.php

Najbardziej popularny dzielnicowy, czyli ten który zdobędzie najwięcej głosów wśród społeczeństwa wygra plebiscyt i zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Podobne plebiscyty są przeprowadzane w prawie wszystkich województwach naszego kraju.

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” ma nie tylko wiedzę typowo policyjną, ale także z zakresu socjologii, psychologii, resocjalizacji i pedagogiki oraz prawa (nie tylko karnego). Musi posiadać również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz wzbudzać zaufanie. „Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim” został zorganizowany w celu wyłonienia dzielnicowego, który ma największy i najszerszy kontakt ze społeczeństwem, a także który zyskał zaufanie lokalnej społeczności m.in. poprzez niesioną pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców.

Dzielnicowi pracujący na terenie powiatu kościerskiego:

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie:

♦ asp. szt. Daniel Żychowski

♦ mł. asp. Piotr Bronk

♦ mł. asp. Janusz Pobłocki

♦ asp. Andrzej Rużyła

♦ mł. asp. Dawid Hering

Posterunek policji w Dziemianach:

♦ sierż. szt. Łukasz Orlikowski

Posterunek policji w Karsinie:

♦ asp. Daniel Mientki

Posterunek policji w Liniewie:

♦ mł. asp. Bartlomiej Rekowski

♦ asp. szt. Dariusz Kiżewski

♦ asp. szt. Daniel Krzymiński

 

(r)