Skip to main content

Wypadki z udziałem rowerzystów


09 czerwca 2017
Wypadki z udziałem rowerzystów

Do trzech wypadków z udziałem rowerzystów doszło wczoraj (czwartek, 8 czerwca) w Kościerzynie.

Tuż po godzinie 8 rano policjanci zostali powiadomieni, że 63-letnia mieszkanka Kościerzyny przechodząc przez ścieżkę rowerową nie upewniła się, czy ścieżka jest wolna i wpadła wprost pod nadjeżdżającego rowerzystę. Uderzenie było na tyle dotkliwe, że konieczna okazała się interwencja pogotowia ratunkowego. Pieszą z poważnym urazem biodra przewieziono do szpitala.

Drugi wypadek wydarzył się około godziny 15 na deptaku. W wyniku nieostrożnej jazdy 19-letni mieszkaniec Kościerzyny najechał na ul. Rzemieślniczej na 7-letniego chłopca. Ranny chłopiec z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Prawie w tym samym czasie doszło do wypadku rowerzysty z Kościerzynie - Wybudowaniu. 17-latek, który kierował z rowerem z dodatkowym napędem spalinowym, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. W wyniku upadku doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przewieziony do szpitala. 

- Apelujemy do wszystkich rowerzystów o szczególną ostrożność w miejscach, gdzie są piesi - mówi rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

(a)