Szymon Łaszczewski, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kościerzynie zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. "Moja Historia".

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. ,,Moja Historia” ma na celu zaprezentowanie twórczości fotograficznej uczniów szkół specjalnych województwa pomorskiego oraz podopiecznych placówek dla osób z niepełnosprawnością z gminy Pelplin.

 

Na konkurs wpłynęło 160 prac z całego województwa pomorskiego. Jury w składzie: Aleksander Knitter (fotoreporter "Dziennika Bałtyckiego"), Romana Chmielewicz (dyrektorka oddziału pomorskiego stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska) oraz Paweł Szwoch (plastyk i nauczyciel SOSW w Pelplinie) wybrało laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W jednej z nich pierwsze miejsce przyznano Fabianowi Bruchwalskiemu z SOSW w Pelplinie, drugie Szymonowi Łaszczewskiemu z SOSW w Kościerzynie, a trzecie Wiktorii Torłop z SOSW w Pelplinie.

 

- Szymon w tym roku szkolnym rozpoczął swoją przygodę z fotografią i już ma pierwsze swoje duże osiągnięcie - powiedział nam Maciej Narkun, fotograf z zamiłowania, a z zawodu pedagog w SOSW w Kościerzynie, który przygotowywał swojego podopiecznego podczas popołudniowych zajęć prowadzonych w internacie. - Z moich obserwacji wynika, że Szymon chwyta o co chodzi w fotografii i czuję, że chłopak ma niewątpliwie talent - dodaje wychowawca.

 

Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie oraz wspierające tę instytucję stowarzyszenie "Wesoła Stonoga".

 

(ak) Fot. Szymon Łaszczewski