Alicja Żurawska, starosta kościerski oraz Marcin Modrzejewski, przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego, w imieniu władz samorządowych Powiatu Kościerskiego, złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Kościerzynie.

 

W ten sposób uczczono Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku, z uwagi na bezpieczeństwo i sytuację epidemiczną w kraju, przybrały bardziej symboliczny charakter.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, jako główny organizator obchodzonych corocznie 11 listopada Powiatowych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, musiało odstąpić w tym roku od ich organizacji. Decyzja ta zapadła w oparciu o obowiązujące, ogólnokrajowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia oraz przepisy sanitarne, dotyczące zakazu bądź ograniczeń w przeprowadzaniu wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników.


- 11 listopada to dzień wyjątkowy dla każdego Polaka.  Dlatego, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, w tym roku w sposób indywidualny i bezpieczny celebrujmy to święto, pamiętając jednocześnie o tym, że jest to dzień radosny i wyjątkowy dla każdego z nas. Jest to przecież dzień ponownych narodzin naszej Ojczyzny. Życzmy sobie i Naszej Ojczyźnie jak najlepiej. A można to robić nie tylko tak, jak czynimy to przy bardzo oficjalnych uroczystościach, ale też i przy kameralnych, rodzinnych spotkaniach – powiedziała starosta Alicja Żurawska.

(ts, r)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii