Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie informuje o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddział ortopedii w związku z zachorowaniem osoby z personelu szpitala na koronawirusa.
 
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zamieścił następujący komunikat:
 
 
"Komunikat w sprawie organizacji udzielania świadczeń na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Poradnii Ortopedycznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, w związku ze stwierdzonym u Pracownika przypadkiem zakażenia wirusem Sars-Cov-2.
 
W związku z powyższym ustala się co następuje:
 
- Wstrzymuje się do odwołania przyjęcia pacjentów na Oddziale Ortopedii oraz działalność Poradni Ortopedycznej.
 
- Oddział Ortopedii nie będzie konsultował przypadków realizowanych przez Szpitalny Oddział Ratunkowy w zakresie ortopedii, w związku z czym nie będzie możliwości zaopatrzenia ortopedycznego przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.
 
Pacjenci, którzy w najbliższym czasie mieli wyznaczony termin planowego przyjęcia na Oddział Ortopedii zostaną poinformowani o nowym terminie przyjęcia. Przebywający na Oddziale Pacjenci nie wymagający pilnego leczenia na Oddziale Ortopedii zostaną skierowaniu do kwarantanny domowej.
 
- Podejmuje się decyzję o wstrzymaniu działalność Poradni Ortopedycznej do czasu odwołania. Prosimy o wyrozumiałość wszystkie osoby, które będą chciały telefonicznie skontaktować się z poradnia, prosimy o kontakt z rejestracją Główną 58 686 01 00.
 
- W związku z brakiem personelu przebywającym na kwarantannie, informujemy o wstrzymaniu pracy Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych w dniach 22.08.2020-23.08.2020. Prosimy o kierowanie się do innych placówek świadczących usługę Nocnej i Świątecznej Obsługi Chorych.
- Wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin na terenie zamkniętym szpitala.
 
Oddział jest odpowiednio zabezpieczony. Personel od początku epidemii covid19 jest zabezpieczony w środki ochrony osobistej (m.in. przyłbicę/maseczkę, środki dezynfekcji), tak by pacjenci przebywający w tym miejscu byli odpowiednio zabezpieczeni przed ewentualnym zakażeniem.
 
W powyższej sytuacji Przeprowadzony został wywiad epidemiologiczny wśród pracowników i pacjentów oraz została wykonana diagnostyka w kierunku SARS CoV-2. Zastosowano środki zapobiegawcze w postaci kwarantanny 25 osób. Wszystkie procedury epidemiologiczne dotyczące postępowania z osobą z podejrzaną /zakażonym COVID 19 zostały zastosowane prawidłowo w związku z powyższym w szpitalu pozostałe oddziały, poradnie oraz pracownie pracują jak dotychczas".
 
(r)
comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii