Rozpoczynający się weekend w Kościerzynie, mimo zapowiadającej się zimnej aury, może obfitować w różne atrakcje.

 

♦ „Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa” to nazwa kampanii, w ramach której odbędzie się już drugi w tym roku piknik rodzinny. 5 lipca, w godzinach od 15.00 do 18.00, w Kościerzynie na placu przy ulicy T. Rogali będzie czekało mnóstwo atrakcji. Kościerski MOPS i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościerzynie zaprasza do wspólnej zabawy całe rodziny, dla których przygotowano m.in. grill, kącik malucha z animatorami, rozmaite gry i konkursy oraz wiele innych.

♦ Tego samego dnia - w piątek- odbędzie się koncert Pawła Gołeckiego. Występ artysty odbędzie się pod tytułem „Powitanie lata” i rozpocznie się o godz. 20.30 na Rynku Miasta Kościerzyna. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

♦ W najbliższą sobotę - 6. lipca - po raz 21. odbędzie się Światowy Zjazd Kaszubów. Miejscem spotkania będą Chojnice. Będziemy mogli znaleźć tam wiele atrakcji, m.in. jarmark, koncerty rozmaitych zespołów oraz tradycyjny turniej gry w Baśkę. Tego dnia do Chojnic będziemy mogli dostać się specjalnym pociągiem, tzw. baną, o wdzięcznej nazwie „Transcassubia”. Odjazd z Kościerzyny o godz. 8.08.

 

Oprac. Klaudia Cichosz

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii