Według ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś (21 czerwca) na terenie województwa pomorskiego mogą wystąpić burze z gradem.

 

Burze mogą wystąpić na obszarze Trójmiasta i 14 powiatów województwa pomorskiego, w tym na terenie powiatu kościerskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi według synoptyków 80 %. Brak ostrzeżeń dotyczy tylko czterech, północnych powiatów Pomorza: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego i puckiego.

 

Pierwszy stopień ostrzeżenia według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

(r)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii