Jak informuje i ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na terenie całego województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz części zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko - mazurskiego przewiduje się trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pogodowego.

 

Przewiduje się, że mogą pojawić się trąby powietrzne, burze i grad. To zjawisko może się rozpocząć około godz. 18 i potrwać do godz. 4 rano w niedzielę. Mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu.

 

Trzeci stopień zagrożenia, według IM i GW to:

wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.
Burze z gradem. Prawdopodobieństwo 80 %

 

(r) Grafika: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej/pogodynka.pl

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii