Zaskakująca sytuacja spotkała naszego dziennikarza na próbie spotkania ze strajkującymi nauczycielami w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

 

Podczas gdy codziennie w mediach ogólnopolskich widzimy wypowiadających się nauczycieli na temat powodów strajku, sytuacji oświaty, niskich zarobków, poniżenia, braku szacunku do tej grupy zawodowej ze strony rządzących, w szkole podstawowej nr 6 nauczyciele zaskakują.

 

Gdy nasz dziennikarz w dzień egzaminu gimnazjalnego z języka obcego wszedł dziś (piątek, 12 kwietnia) do budynku szkoły około godziny 7.55 chcąc zrobić fotoreportaż, poinformował dyrektora placówki o tym, że chciałby zrobić zdjęcia strajkującym, a następnie głośno zwrócił się do grupki nauczycieli podpisujących akurat listę strajkujących, iż chciałby wykonać zdjęcia.

 

- Proszę mi nie robić zdjęć - powiedziała jedna z podpisujących listę nauczycielek. - Oczywiście, nie zrobię pani zdjęć - odpowiedział nasz reporter. - Proszę nie robić nam zdjęć - powiedziała dosadnie inna nauczycielka. - A dlaczego, przecież w całej Polsce nauczyciele wypowiadają się w mediach, pozują do zbiorowych zdjęć - dziwi się nasz reporter. - Reprezentuję strajkujących nauczycieli w naszej szkole i postanowiliśmy, że nie współpracujemy z mediami - krótko ucięła rozmowę przewodnicząca.

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii