W Będominie (gmina Nowa Karczma) na drodze wojewódzkiej nr 221 kościerska drogówka zatrzymała mercedesa, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje dozwolona prędkość 50 km/godz. pędził 112 km/godz.

 

Policjanci nieco się zdziwili, gdy zobaczyli za kierownicą mercedesa znaną w całej Polsce, charakterystyczną fryzurę. Jej właściciel, najbardziej znany w Polsce prywatny detektyw, Krzysztof Rutkowski gnał do Bytowa. Przez swój pośpiech stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Co robi Krzysztof Rutkowski na kaszubskiej ziemi? Otóż według niepotwierdzonych informacji, detektyw jest zaangażowany w ochronę prezesa bytowskiego Drutexu, znanej w Europie fabryki okien. W lutym miało dojść do próby wrogiego przejęcia firmy przez najbliższą rodzinę prezesa, więc ten w obronie postanowił wynająć firmę Krzysztofa Rutkowskiego. Prezes Drutexu, Leszek Gierszewski broni się przed przejęciem firmy przez własną żonę, Grażynę Gierszewską. W tej sprawie 5 marca Sąd Okręgowy w Gdańsku "nakazał spółce DRUTEX S.A. traktowanie Prezesa Zarządu jako uprawnionego do samodzielnego wykonywania praw korporacyjnych z tytułu posiadania akcji DRUTEX S.A., a także traktowanie wszelkich oświadczeń Grażyny Gierszewskiej dotyczących wykonywania praw z tych akcji DRUTEX S.A. jako bezskutecznych".

(a)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii